Wyniki postępowania konsultacyjnego projektów decyzji dla rynków FTR

Wyniki postępowania konsultacyjnego projektów decyzji dla rynków FTR (hurtowe rynki świadczenia usługi zakańczania połączeń w poszczególnych publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji).

W dniach 30 maja 2018 r. – 29 czerwca 2018 r. Prezes UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne projektów decyzji w sprawie określenia rynków właściwych jako hurtowych rynków świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji operatorów wskazanych pod adresem: http://bip.uke.gov.pl/konsultacje-i-wyniki-konsultacji/konsultacje-dla-rynkow-ftr,256.html, ustalenia, że na hurtowych rynkach świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji operatorów wskazanych pod ww. adresem występują przedsiębiorcy telekomunikacyjni o znaczącej pozycji rynkowej, wyznaczenia przedsiębiorców telekomunikacyjnych o znaczącej pozycji rynkowej na hurtowych rynkach świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji operatorów, o których mowa powyżej oraz nałożenia, utrzymania i zmiany obowiązków regulacyjnych.

W ramach postępowania konsultacyjnego projektów decyzji dotyczących rynków FTR do Prezesa UKE wpłynęły niezastrzeżone stanowiska złożone przez (część podmiotów złożyła więcej niż jedno stanowisko konsultacyjne):

1. 3S S.A.

2. Aiton Caldwell S.A.

3. ASTA-NET S.A.

4. Barnet Naruszewicz i Krawczun sp. j. 

5. Business Centre Club

6. Beskid Media sp. z o.o. 

7. Chojnet Maciej Szypryt  

8. Chopin Telewizja Kablowa sp. z o.o.

9. Climax Rafał Kraj 

10. F.H.U „Comp-serwis” 

11. Dolnet Group sp. z o.o. 

12. Easynet.pl sp. z o.o. 

13. E-Call Polska sp. z o.o.

14. Stanisław Zakrzewski prowadzący działalność pod firmą Elart

15. E-sbl.net sp. z o.o..

16. Exatel S.A.

17. Falconn Falkowski Tomasz 

18. Firma Handlowo – Usługowa WZ Serwis Wojciech Ziętek

19. Fibertech sp. z o.o. 

20. Freephone sp. z o.o. 

21. Futuro Exito sp. z o.o. 

22. Firma Handlowa GiGa Arkadiusza Koćma 

23. Globitel sp. o.o.

24. HLG sp. z o.o. 

25. Hypernet sp. z o.o. 

26. Inea S.A.

27. Info-Net M.Kaszuba sp.j. 

28. Intermatik Mateusz Skucik 

29. Internet Cafe - Usługi Informatyczne Mirosław Backiel 

30. Firma Handlowa –Usługowa „Intersieć” Urszula Kołodziej

31. Intertor.Net Bożena Wojtczak

32. Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne sp. z o.o.

33. IT comp sp. z o.o. 

34. Intelligent Technologies S.A.

35. Ivendo Bartosz Kućmin 

36. Kamnet Kamil Turoń 

37. KAMNET 2 Elżbieta Turoń 

38. Krajowa Izba Gospodarki Cyfrowej „Digicom”

39. Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji 

40. Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej 

41. Krajowy Sekretariat Łączności NSZZ Solidarność

42. Lanmedia sp. z o.o. spółka komandytowa

43. Leon sp. z o.o.

44. Konfederacja Lewiatan

45. Logika Tomasz Gruca

46. Lovo S.A.

47. Maxnet Łukasz Hamerski

48. MCG Jakub Skorek

49. Media-Com sp. z o.o.

50. Microchip s.c. W.Wrodarczyk, A.Kossowski

51. Multimedia Polska Biznes S.A.

52. Multimedia Polska S.A.

53. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy

54. Netia S.A.

55. Orange Polska S.A.

56. Oxylion S.A.

57. P4 sp. z o.o.

58. Polska Grupa Górnicza S.A.

59. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

60. Polska Izba Komunikacji Elektronicznej

61. PLJ Telecom s.c. Paweł Kurpiewski, Anna Stec

62. Polkomtel sp. z o.o.

63. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

64. Promedia s.c.

65. Protonet Adrian Ludyga

66. Podlaskie Sieci Światłowodowe sp. z o.o.

67. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu

68. Rybnet sp. z o.o. sp.k.

69. Sat Film sp. z o.o. i wspólnicy sp. k.

70. Sileman sp. z o.o.

71. Skynet sp. z o.o.

72. Skyware sp. z o.o.

73. Spi-net Norbert Nowicki

74. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa

75. Stajlnet Szymon Sowa

76. Strzyżowski.Net Janusz Gomółka

77. Suder sp. z o.o.

78. Syrion sp. z o.o.

79. Systel Systemy Teleinformatyczne M. Linsched Spółka Jawna

80. Teleport sp.  z o.o.

81. Telesim sp. z o.o.

82. Telico sp. z o.o.

83. Tellion sp. z o.o.

84. Telnet Krzysztof Drozd

85. T-Mobile Polska S.A.

86. UPC Polska sp. z o.o.

87. Vectra S.A.

88. Wave Fiber sp z o.o.

89. Wave Gdynia sp. o.o.

90. Wave Kaszuby sp. o o.o.

91. Wave Multi sp. z o.o.

92. Wave Radio sp. z o.o.

93. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Stanowiska zostały włączone do akt toczących się postępowań, a uwagi w nich zawarte, które Prezes UKE uznał za zasadne, zostaną uwzględnione w treści decyzji administracyjnych.

Pliki do pobrania

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Autor: Hubert Lenarczyk
Publikujący: Hubert Lenarczyk
Publikacja informacji: 06.08.18 12:35
Aktualizacja informacji: 06.08.18 13:23