Opinie o koncepcji przetargu GSM-UMTS
08 grudnia 2004
Opinie i uwagi podmiotów rynkowych do "Koncepcji przeprowadzenia przetargu na zagospodarowanie częstotliwości w pasmach 1800 MHz i UMTS".
Prezes URTiP ogłosił 16 września 2004 r. koncepcję przetargu na rezerwację częstotliwości w standardzie GSM 1800 MHz oraz UMTS.
W koncepcji wskazano poszczególne etapy procedury wyboru operatorów nowych sieci komórkowych w trybie przetargu, wynikające z przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (ustawa PT). Są to:
- postępowanie konsultacyjne,
- ogłoszenie postępowania przetargowego i udostępnienie dokumentacji przetargowej,
- zasięgnięcie opinii Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zachowania warunków konkurencji,
- zakończenie postępowania przetargowego i wydanie decyzji o rezerwacji częstotliwości z zakresu UMTS i GSM 1800 MHz (lub ewentualne unieważnienie bądź nierozstrzygnięcie postępowania przetargowego).
Po oblikowaniu koncepcji do Prezesa URTiP zostały nadesłane następujące opinie:
- Stanowisko Centrum Studiów Regulacyjnych Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (wpłynęło 1.10.2004 r.);
- Uwagi Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (wpłynęły 29.11.2004 r.);
- Stanowisko Polskiej Telefonii Cyfrowej (wypłynęło 29.11.2004 r.).
Poniżej prezentujemy ich treść.
Metryka ze strony archiwalnej
Autor informacji: | (Jacek Strzałkowski) |
Udostępnienie informacji: | (Jacek Strzalkowski) / (2005-10-18 13:29) |
Ostatnia zmiana: | (Jacek Strzalkowski) / (2006-07-28 12:46) |
Pliki do pobrania
Pobierz wszystkie załączniki Pobierz wszystkie załączniki w formacie .zip
Podmiot udostępniający informację: | Urząd Komunikacji Elekronicznej |
Osoba odpowiedzialna: | Jacek Strzałkowski |
Osoba publikująca informację: | Archiwum UKE |
Data publikacji: | 19.09.2025 09:56 |