Wniosek o zmianę rezerwacji nr DZC.WAP.5174.21.2015.212
08 maja 2025
W dniu 15 kwietnia 2025 r. do UKE wpłynął wniosek T-Mobile Polska S.A., zmodyfikowany pismem z dnia 30 kwietnia 2025 r., o zmianę rezerwacji częstotliwości dokonanej decyzją Prezesa UKE z dnia 25 stycznia 2016 r., nr DZC.WAP.5174.21.2015.212, poprzez:
- „zwolnienie z obowiązku uzyskania pozwoleń radiowych w części obszaru Rezerwacji nie obejmującej gmin strefy nadgranicznej przy granicy z Ukrainą oraz gmin, w których znajdują się obszary oddalone od granicy z Ukrainą o mniej niż 25 km, a także na określeniu warunków wykorzystywania częstotliwości, o których mowa w art. 141 ust. 1 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo Komunikacji Elektronicznej”;
- „dostosowanie warunków wykorzystywania częstotliwości określonych w rezerwacji do porozumień międzynarodowych w zakresie wykorzystania pasma 2600 MHz, ustalonych po wydaniu powyższych rezerwacji częstotliwości w relacji z Federacją Rosyjską, Republiką Białorusi, Republiką Federalną Niemiec oraz Republiką Litewską”;
- „zmianę punktu 5 załącznika nr 1 do Rezerwacji ‘warunki wykorzystywania częstotliwości’ poprzez dodanie tiretu czwartego w brzmieniu <<systemu 5G, spełniającego normy 5G-NR opublikowane przez 3GPP i ETSI>>”.
Stosownie do art. 90 ust. 1 PKE postępowanie konsultacyjne w sprawie zostanie wszczęte niezwłocznie po przygotowaniu projektu rozstrzygnięcia wraz z uzasadnieniem.
Podmiot udostępniający informację: | Urząd Komunikacji Elektronicznej |
Osoba odpowiedzialna: | Katarzyna Polok-Bąk |
Osoba publikująca informację: | Wojciech Gunia |
Data publikacji: | 08.05.2025 11:00 |