Wyniki konsolidacji projektów rozstrzygnięć dla rynku FTR

28 marca 2019 r. Prezes UKE notyfikował Komisji Europejskiej projekty rozstrzygnięć dotyczące hurtowego rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji, następujących operatorów:

  1.  Marcin Małolepszy prowadzący działalność pod firmą @ALFANET Marcin Małolepszy
  2. 3S Fibertech sp. z o.o.
  3. 3S S.A.
  4. 4 Carriers sp. z o. o.
  5. Aiton Caldwell S.A.
  6. Aleksander Rajski prowadzący działalność pod firmą Tarnowski Ośrodek Informacyjny Aleksander Rajski
  7. Andrzej Kuchta prowadzący działalność pod firmą AP-Media Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki  Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  8. Łukasz Sanocki  prowadzący działalność pod firmą AP-Media Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki  Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  9. Marcin Szmyd  prowadzący działalność pod firmą AP-MEDIA Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki  Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  10. Arkadiusz Koćma prowadzący działalność pod firmą  "GIGA" Arkadiusz Koćma
  11. ART-COM sp. z o. o.
  12. ASTA-NET S.A.
  13. ATM S.A.                                                                                                                                       
  14. Agnieszka Barzdo prowadząca działalność pod firmą AWB-NET Agnieszka Barzdo
  15. Bartnet Naruszewicz i Krawczun Spółka Jawna
  16. Beskid Media sp. z o.o.
  17. Best Telecom sp. z o.o.
  18. Anna Szewczyk prowadząca działalność pod nazwą Biuro Rachunkowe Anna Szewczyk
  19. BT Poland sp. z o.o.
  20. CALL3.PL sp. z o.o.
  21. Maciej Szypryt  prowadzący działalność pod firmą Chojnet Maciej Szypryt
  22. CHOPIN Telewizja Kablowa sp. z o.o.
  23. City-Sat Gordzielik sp. z o.o.
  24. Claude ICT Poland sp. z o.o.
  25. Comnet Multimedia sp. z o. o.
  26. Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne sp. z o.o.
  27. Danar Wojtysiak Spółka Jawna
  28. Dariusz Jastrząb prowadzący działalność pod firmą Krośnieńskie Centrum Informatyczne KROSOFT
  29. Debacom sp. z o.o.
  30. Debesis sp. z o.o.
  31. DID sp. z o.o.
  32. Dolnet Group sp. z o.o.
  33. EASYCALL.PL S.A.
  34. EASYNET.PL sp. z o.o.
  35. E-CALL POLSKA sp. z o.o.
  36. Elcuk Kożuch sp. j.                                                                                                                    
  37. ENTER T&T sp. z o.o.                                                                                                
  38. E-SBL.NET sp. z o.o.
  39. ESPOL KABLE sp. z o.o.
  40. E-Telko sp. z o.o.
  41. Bartosz Bachowski prowadzący działalność pod firmą ETTH Bartosz Bachowski
  42. EURO.NET.PL sp. z o.o.
  43. Mariusz Ploszke prowadzący działalność pod firmą F.H.U. COM-IX Mariusz Ploszke
  44. Monika Joanna Bała prowadząca działalność pod firmą F.H. U. BALMONT Monika Joanna Bała
  45. Joanna Mączeńska  prowadząca działalność pod firmą F.U.H. "AG-NET" Joanna Mączeńska
  46. Bartosz Kaliński  prowadzący działalność pod firmą Falcon Bartosz Kaliński
  47. Fiberway sp. z o.o.
  48. Radosław Bilski  prowadzący działalność pod firmą Firma Handlowo-Usługowa "Comp-Serwis" Radosław Bilski
  49. Rafał Kraj prowadzący działalność pod firmą Firma Usługowo Handlowa "Climax" Rafał Kraj
  50. FOCUS TELECOM POLSKA sp. z o.o.
  51. Freephone sp. z o. o.
  52. Karol Zdunek prowadzący działalność pod firmą FUH "ZDUNEK" Karol Zdunek
  53. Futuro Exito sp. z o.o.                                                                                              
  54. Ilona Skupień prowadząca działalność pod firmą Giga Komputer Ilona Skupień
  55. GLOBITEL sp. z o.o.
  56. G-NET Tomasz Serwatka, Wojciech Rakoniewski spółka jawna
  57. GOTELECOM sp. z o.o.
  58. Grzegorz Półtorak prowadzący działalność pod firmą Firma Handlowo-Usługowa Komnet Grzegorz Półtorak   
  59. Andrzej Liszka prowadzący działalność pod firmą GRAKOM Andrzej Liszka
  60. HLG sp. z o.o.
  61. HyperNET sp. z o.o.
  62. INEA S.A.
  63. Inet Centrum sp. z o.o.
  64. INTB sp. z o.o.
  65. Intelligent Technologies  S.A.
  66. INTELLY J.NISKI sp. j.
  67. Jerzy Krempa prowadzący działalność pod firmą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Montażowe Urządzeń Elektronicznych TELPOL Jerzy Krempa
  68. Paweł Jesiołowski prowadzący działalność pod firmą Interdom Paweł Jesiołowski
  69. Tomasz Furman prowadzący działalność pod firmą Interkonekt s.c. Paweł Barczyk, Tomasz Furman, wspólnik Interkonekt s.c.
  70. Paweł Barczyk prowadzący działalność pod firmą Interkonekt s.c. Paweł Barczyk, Tomasz Furman, wspólnik Interkonekt s.c.
  71. Mirosław Backiel  prowadzący działalność pod nazwą Internet Cafe - Usługi Informatyczne Mirosław Backiel
  72. Invicom sp. z o.o.
  73. Małgorzata Trawińska prowadząca działalność pod firmą IST Spółka Cywilna Małgorzata Trawińska Mariusz Trawiński, wspólnik IST Spółka Cywilna
  74. Mariusz Trawiński prowadzący działalność pod firmą IST Spółka Cywilna Małgorzata Trawińska Mariusz Trawiński, wspólnik IST Spółka Cywilna
  75. ITcomp sp. z o.o.
  76. Paweł Bąk prowadzący działalność pod firmą I-Tel Paweł Bąk
  77. Ryszard Zawilski prowadzący działalność pod firmą ITTAM Ryszard Zawilski
  78. Bartosz Kućmin prowadzący działalność pod firmą Ivendo Bartosz Kućmin
  79. Jacek Maleszko prowadzący działalność pod firmą JMDI Jacek Maleszko
  80. JMDI sp. z o.o.
  81. Turoń Kamil prowadzący działalność pod firmą Kamnet Turoń Kamil
  82. Małgorzata Borkowska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Kampinos telco Małgorzata Borkowska
  83. Katarzyna Lewandowska prowadząca działalność pod firmą Katarzyna Lewandowska – wspólnik Kasko s.c. działającej pod nazwą Gremium
  84. Konrad Lewandowski prowadzący działalność pod firmą Konrad Lewandowski – Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowe Kasko, wspólnik Kasko s.c. działający pod nazwą handlową Gremium
  85. Koba sp. z o.o.
  86. Korbank S.A.
  87. Krapkowickie Sieci Internetowe sp. z o.o.
  88. Krzysztof Trzop prowadzący działalność pod firmą KTM Telekom Krzysztof Trzop
  89. Robert Gulbinowicz prowadzący działalność pod firmą Lasnet Usługi Komputerowe Robert Gulbinowicz
  90. LEON sp. z o.o.
  91. Tomasz Gruca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Logika Tomasz Gruca
  92. LOVO S.A.
  93. Krzysztof Lutczyn prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Lupro Krzysztof Lutczyn
  94. Marcin Wójcik prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Markomp Marcin Wójcik
  95. Mateusz Skucik prowadzący działalność pod firmą Intermatik Mateusz Skucik
  96. Media-Com Sp. z o.o.
  97. Miconet sp. z o.o.
  98. Michał Łaszczyk prowadzący działalność pod firmą Microlink Michał Łaszczyk
  99. Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
  100. Multimedia Polska Biznes S.A.
  101. NASK S.A.
  102. Netcentrica sp. z o.o.
  103. Przemysław Żelazny prowadzący działalność pod firmą Netcity Przemysław Żelazny
  104. Michał Pielorz prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c.
  105. Krzysztof Rogacki  prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c
  106. Jerzy Borodziuk prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c.
  107. Maciej Żukowski prowadzący działalność pod nazwą Netkom Usługi Informatyczne Maciej Żukowski
  108. Netpartner Polska sp. z o.o.
  109. Nette sp. z o.o.
  110. Niezależny Operator Międzystrefowy sp. z o.o.
  111. Nordisk Polska sp. z o.o.
  112. Nowatel sp. z o.o.
  113. ONEFONE S.A.
  114. Oxylion S.A.
  115. P.k. Tele sp. j. Jacek Paprota, Dariusz Kulikowski
  116. P4 sp. z o.o.
  117. Jarosław Dziubek prowadzący działalność pod firmą Perfect-Net Jarosław Dziubek
  118. Paweł Kurpiewski prowadzący działalność pod firmą Plj Telecom Paweł Kurpiewski, Anna Stec, wspólnik Plj Telecom
  119. Anna Stec prowadząca działalność pod firmą PLJ Telecom Paweł Kurpiewski, Anna Stec, wspólnik PLJ Telecom
  120. Władysław Polok prowadzący działalność pod firmą Polok Welding Władysław Polok
  121. Polska Grupa Górnicza S.A.
  122. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady w Poznaniu
  123. Dariusz Wesołowski prowadzący działalność pod formą Promedia s.c. Krzysztof Nowicki Dariusz Wesołowski , wspólnik Promedia s.c.
  124. Krzysztof Nowicki prowadzący działalność pod firmą Promedia s.c. Krzysztof Nowicki Dariusz Wesołowski, wspólnik Promedia s.c.
  125. Adrian Ludyga prowadzący działalność pod firmą Protonet Adrian Ludyga
  126. Proxnet Grzegorz Miaz, Paweł Tarnowski, Tomasz Tarnowski, Krzysztof Wróbel, Jacek Dudek sp.j.
  127. Przedsiębiorstwo Elektroniczno-Mechaniczne ELPOS sp. z o.o.
  128. Andrzej de Junosza Załuski prowadzący działalność pod firmą Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski                                                     
  129. Regionalna Telewizja Kablowa sp.j. L. Iwański i Wspólnicy
  130. Rybnet sp. z o.o. sp. k.
  131. Sat-Film sp. z o. o. i Wspólnicy sp. k.
  132. SAV sp. z o.o.
  133. Sferanet S.A.
  134. Sileman sp. z o.o.
  135. Skynet Sp. z o.o.
  136. Skyware sp. z o.o.
  137. Soft Pro 2 sp. z o. o.
  138. Solisnet sp. z o.o.
  139. Spikon sp. z o.o.           
  140. Norbert Nowicki prowadzący działalność pod firmą Spi-Net Norbert Nowicki
  141. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Trzciance      
  142. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu                                                                       
  143. Spółdzielnia Telekomunikacyjna
  144. SpTelek sp. z o.o.
  145. Szymon Sowa prowadzący działalność pod firmą Stajlnet Szymon Sowa
  146. Stanisław Zakrzewski prowadzący działalność pod firmą  Elart Stanisław Zakrzewski
  147. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego E-Południe
  148. Tomasz Piekarski prowadzący działalność pod firmą Strong - PC Tomasz Piekarski
  149. Janusz Gomółka prowadzący działalność pod firmą Strzyżowski.Net Janusz Gomółka
  150. Suder sp. z o.o.
  151. Supermedia sp. z o.o.
  152. Wojciech Wielogórski prowadzący działalność pod firmą Symetra Wojciech Wielogórski                           
  153. Syntell S.A.
  154. Syrion sp. z o.o.
  155. Systel systemy teleinformatyczne m. Linscheid sp. j.
  156. Tadeusz Kowalczyk prowadzący działalność pod firmą TKSoftware Tadeusz Kowalczyk
  157. Łukasz Chajkaluk prowadzący działalność pod firmą Tau Internet Łukasz Chajkaluk
  158. Tb Telecom sp. z o.o.                        
  159. Urszula Bizoń-Biduś prowadząca działalność pod firmą Urszula Bizoń-Biduś Telbit24 s.c. Urszula Bizoń-Biduś, Roman Biduś – wspólnik Telbit24 s.c. 
  160.  Roman Biduś prowadząca działalność pod firmą Roman Biduś Telbit24 s.c.Urszula Bizoń-Biduś, Roman Biduś – wspólnik Telbit24 s.c.
  161. Telekom System sp. z o.o.                                             
  162. Telekomunikacja Podlasie sp. z o.o.
  163. Telekomunikacja Stacjonarna sp. z o. o.
  164. Teleport sp. z o.o.
  165. Telestrada S.A.
  166. Televoice Polska sp. z o.o.
  167. Telewizja Kablowa Dipol sp. z o.o.
  168. TelKonekt sp. z o. o.
  169. Tellion sp. z o. o.                       
  170. Paweł Kowalski prowadzący działalność pod firmą Telsat Systemy  Teleinformatyczne Paweł Kowalski, Krystyna Jędrzejczyk s.c, wspólnik Telsat Systemy  Teleinformatyczne s.c.
  171. Krystyna Jędrzejczyk prowadząca działalność pod firmą Telsat Systemy  Teleinformatyczne Paweł Kowalski, Krystyna Jędrzejczyk s.c, wspólnik Telsat Systemy  Teleinformatyczne s.c.      
  172. Teltraffic sp. z o. o.
  173. Toya sp. z o.o.
  174. Marek Maniera prowadzący działalność pod firmą Usługi Komputerowe Intermark Marek Maniera                          
  175. VIKOM sp. z o.o.     
  176. Voice Works sp. z o. o.                                                                                                            
  177. Volta Communications sp. z o. o.
  178. WEKTOR sp. z o. o.
  179. Wojciech Wrodarczyk prowadzący działalność pod firmą MICROCHIP s.c. Wojciech Wrodarczyk, Adam Kossowski, wspólnik MICROCHIP s.c.
  180. Adam Kossowski prowadzący działalność pod firmą MICROCHIP s.c. Wojciech Wrodarczyk, Adam Kossowski, wspólnik MICROCHIP s.c.         
  181. Zbigniew Macura prowadzący działalność pod firmą PHU Skranetcan Zbigniew Macura   
  182. Agencja Rozwoju Regionalnego ARREKS S.A.
  183. DATACOM S.A.
  184. Exatel S.A.
  185. Multimedia Polska S.A.
  186. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
  187. Netia S.A.
  188. Petrotel sp. z o. o.
  189. PL-NET sp. z o. o.
  190. Polkomtel sp. z o. o.
  191. Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne „Telgam” S.A.
  192. Sferia S.A.
  193. Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST
  194. Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące
  195. Telbeskid sp. z o.o.
  196. Telefonia Dialog sp. z o. o.
  197. „Telefony Podlaskie” S.A.
  198. Telekomunikacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej S.A.
  199. „TK Telekom” sp. z o. o.
  200. UPC Polska sp. z o. o.
  201. Vectra S.A.
  202. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A
  203. Orange Polska S.A.
  204. T-Mobile Polska S.A.

 

W dniu 26 kwietnia 2019 r. Komisja Europejska wydała decyzję, w której zgłosiła uwagi zgodnie z art. 7 ust. 3 dyrektywy 2002/21/WE i otworzyła II etap postępowania konsolidacyjnego na podstawie art. 7a dyrektywy 2002/21/WE zmienionej dyrektywą 2009/140/WE. Zaleceniem z dnia 26 sierpnia 2019 r. KE zakończyła postępowanie konsolidacyjne w niniejszej sprawie. KE zaleciła w nim, aby Prezes UKE zmienił lub wycofał notyfikowane projekty decyzji. Prezes UKE postanowił nie uwzględnić zalecenia KE i wydać rozstrzygnięcia w niezmienionym kształcie.

W związku z tym 8 października 2019 r. Prezes UKE przekazał projekty rozstrzygnięć Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów celem zajęcia stanowiska w trybie art. 106 § 1 kpa.

Projekty rozstrzygnięć uwzględniają wyniki postępowania konsultacyjnego i konsolidacyjnego.

Pliki do pobrania

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Autor: Hubert Lenarczyk
Publikujący: Hubert Lenarczyk
Publikacja informacji: 10.10.19 11:30
Aktualizacja informacji: 10.10.19 11:45