Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

UKE rozpoczyna inwentaryzację infrastruktury telekomunikacyjnej

Konsultacje i testy w zakresie gotowości przygotowywanego systemu informatycznego na potrzeby gromadzenia oraz przetwarzania pozyskiwanych danych.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie inwentaryzacji pokrycia infrastrukturą telekomunikacyjną i publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi zapewniającymi lub umożliwiającymi zapewnienie dostępu do Internetu, wydanego na podstawie art. 29 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej został zobligowany do przeprowadzenia procedury zebrania danych, przetworzenia ich oraz opublikowania wyników na stronie internetowej Urzędu.

W celu  umożliwienia sprawnej  realizacji  tego przedsięwzięcia w dniach 21-25 lutego br. zaplanowano przeprowadzenie konsultacji oraz testów w zakresie gotowości przygotowywanego systemu informatycznego, przeznaczonego do gromadzenia oraz przetwarzania pozyskiwanych danych.

Celem konsultacji jest zebranie doświadczeń dotyczących m.in.:

  • zakresu zbieranych danych o posiadanej infrastrukturze telekomunikacyjnej;
  • wymaganych formatów danych;
  • sposobów przygotowania i przekazana danych;
  • terminów przygotowania i przekazywania danych;
  • kwestii związanych z kompletnością i jakością przekazywanych danych.

W ramach konsultacji uczestnicy testów będą mieli możliwość przetestowania interfejsów do wprowadzania danych oraz dokonać próbnego ładowania danych testowych.

Zainteresowane uczestnictwem w konsultacjach podmioty (świadczące usługi telekomunikacyjne) prosimy o wyznaczenie osób, które wezmą udział w testach a docelowo będą odpowiedzialne za przygotowanie  danych o posiadanej przez Państwa infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Dane osób wyznaczonych do testów, prosimy przesłać na adres  do dnia 11 lutego 2011 r.

Wskazane osoby, których dane zostaną przesłane w powyższym terminie, otrzymają na okres testów indywidualne loginy i hasła do systemu SIIS  (http://siis.itl.waw.pl).

 

 

Metryka ze strony archiwalnej

Autor informacji: (Marzena Śliz) / (2011-02-08)
Udostępnienie informacji: ( ) / (2011-05-12 14:47)
Ostatnia zmiana: ( ) / (2011-05-12 14:47)
Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elekronicznej
Osoba odpowiedzialna: Marzena Śliz
Osoba publikująca informację: Archiwum UKE
Data publikacji: 19.09.2025 09:57