Konsultacje decyzji dla rynków FTR

19 grudnia br. Prezes UKE rozpoczął konsultacje projektów decyzji w sprawie określenia rynków właściwych jako hurtowych rynków świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji wskazanych poniżej operatorów, ustalenia, że na hurtowych rynkach świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji poniższych operatorów występują przedsiębiorcy telekomunikacyjni o znaczącej pozycji rynkowej, wyznaczenia przedsiębiorców telekomunikacyjnych o znaczącej pozycji rynkowej na hurtowych rynkach świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji poniższych operatorów oraz nałożenia, utrzymania i zmiany obowiązków regulacyjnych.

Przedmiotowe postępowania dotyczą następujących przedsiębiorców telekomunikacyjnych:

  • Marcin Małolepszy prowadzący działalność pod firmą @ALFANET Marcin Małolepszy
  • 3S Fibertech sp. z o.o.
  • 3S S.A.
  • 4 Carriers sp. z o. o.
  • Aiton Caldwell S.A.
  • Aleksander Rajski prowadzący działalność pod firmą Tarnowski Ośrodek Informacyjny Aleksander Rajski
  • Andrzej Kuchta prowadzący działalność pod firmą AP-Media Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  • Łukasz Sanockiprowadzący działalność pod firmą AP-Media Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  • Marcin Szmyd prowadzący działalność pod firmą AP-MEDIA Andrzej Kuchta, Marcin Szmyd, Łukasz Sanocki Spółka Cywilna, wspólnik AP-Media s.c.
  • Arkadiusz Koćma prowadzący działalność pod firmą "GIGA" Arkadiusz Koćma
  • ART-COM sp. z o. o.
  • ASTA-NET S.A.
  • ATM S.A.
  • Agnieszka Barzdo prowadząca działalność pod firmą AWB-NET Agnieszka Barzdo
  • Bartnet Naruszewicz i Krawczun Spółka Jawna
  • Beskid Media sp. z o.o.
  • Best Telecom sp. z o.o.
  • Anna Szewczyk prowadząca działalność pod nazwą Biuro Rachunkowe Anna Szewczyk
  • BT Poland sp. z o.o.
  • CALL3.PL sp. z o.o.
  • Maciej Szypryt prowadzący działalność pod firmą Chojnet Maciej Szypryt
  • CHOPIN Telewizja Kablowa sp. z o.o.
  • City-Sat Gordzielik sp. z o.o.
  • Claude ICT Poland sp. z o.o.
  • Comnet Multimedia sp. z o. o.
  • Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne sp. z o.o.
  • Danar Wojtysiak Spółka Jawna
  • Dariusz Jastrząb prowadzący działalność pod firmą Krośnieńskie Centrum Informatyczne KROSOFT
  • Debacom sp. z o.o.
  • Debesis sp. z o.o.
  • DID sp. z o.o.
  • Dolnet Group sp. z o.o.
  • EASYCALL.PL S.A.
  • EASYNET.PL sp. z o.o.
  • E-CALL POLSKA sp. z o.o.
  • Elcuk Kożuch sp. j.
  • ENTER T&T sp. z o.o.
  • E-SBL.NET sp. z o.o.
  • ESPOL KABLE sp. z o.o.
  • E-Telko sp. z o.o.
  • Bartosz Bachowski prowadzący działalność pod firmą ETTH Bartosz Bachowski
  • EURO.NET.PL sp. z o.o.
  • Mariusz Ploszke prowadzący działalność pod firmą F.H.U. COM-IX Mariusz Ploszke
  • Monika Joanna Bała prowadząca działalność pod firmą F.H. U. BALMONT Monika Joanna Bała
  • Joanna Mączeńska prowadząca działalność pod firmą F.U.H. "AG-NET" Joanna Mączeńska
  • Bartosz Kaliński prowadzący działalność pod firmą Falcon Bartosz Kaliński
  • Fiberway sp. z o.o.
  • Radosław Bilski prowadzący działalność pod firmą Firma Handlowo-Usługowa "Comp-Serwis" Radosław Bilski
  • Rafał Kraj prowadzący działalność pod firmą Firma Usługowo Handlowa "Climax" Rafał Kraj
  • FOCUS TELECOM POLSKA sp. z o.o.
  • Freephone sp. z o. o.
  • Karol Zdunek prowadzący działalność pod firmą FUH "ZDUNEK" Karol Zdunek
  • Futuro Exito sp. z o.o.
  • Ilona Skupień prowadząca działalność pod firmą Giga Komputer Ilona Skupień
  • GLOBITEL sp. z o.o.
  • G-NET Tomasz Serwatka, Wojciech Rakoniewski spółka jawna
  • GOTELECOM sp. z o.o.
  • Grzegorz Półtorak prowadzący działalność pod firmą Firma Handlowo-Usługowa Komnet Grzegorz Półtorak
  • Andrzej Liszka prowadzący działalność pod firmą GRAKOM Andrzej Liszka
  • HLG sp. z o.o.
  • HyperNET sp. z o.o.
  • INEA S.A.
  • Inet Centrum sp. z o.o.
  • INTB sp. z o.o.
  • Intelligent TechnologiesS.A.
  • INTELLY J.NISKI sp. j.
  • Jerzy Krempa prowadzący działalność pod firmą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Montażowe Urządzeń Elektronicznych TELPOL Jerzy Krempa
  • Paweł Jesiołowski prowadzący działalność pod firmą Interdom Paweł Jesiołowski
  • Tomasz Furman prowadzący działalność pod firmą Interkonekt s.c. Paweł Barczyk, Tomasz Furman, wspólnik Interkonekt s.c.
  • Paweł Barczyk prowadzący działalność pod firmą Interkonekt s.c. Paweł Barczyk, Tomasz Furman, wspólnik Interkonekt s.c.
  • Mirosław Backiel prowadzący działalność pod nazwą Internet Cafe - Usługi Informatyczne Mirosław Backiel
  • Invicom sp. z o.o.
  • Małgorzata Trawińska prowadząca działalność pod firmą IST Spółka Cywilna Małgorzata Trawińska Mariusz Trawiński, wspólnik IST Spółka Cywilna
  • Mariusz Trawiński prowadzący działalność pod firmą IST Spółka Cywilna Małgorzata Trawińska Mariusz Trawiński, wspólnik IST Spółka Cywilna
  • ITcomp sp. z o.o.
  • Paweł Bąk prowadzący działalność pod firmą I-Tel Paweł Bąk
  • Ryszard Zawilski prowadzący działalność pod firmą ITTAM Ryszard Zawilski
  • Bartosz Kućmin prowadzący działalność pod firmą Ivendo Bartosz Kućmin
  • Jacek Maleszko prowadzący działalność pod firmą JMDI Jacek Maleszko
  • JMDI sp. z o.o.
  • Turoń Kamil prowadzący działalność pod firmą Kamnet Turoń Kamil
  • Małgorzata Borkowska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Kampinos telco Małgorzata Borkowska
  • Katarzyna Lewandowska prowadząca działalność pod firmą Katarzyna Lewandowska – wspólnik Kasko s.c. działającej pod nazwą Gremium
  • Konrad Lewandowski prowadzący działalność pod firmą Konrad Lewandowski – Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowe Kasko, wspólnik Kasko s.c. działający pod nazwą handlową Gremium
  • Koba sp. z o.o.
  • Korbank S.A.
  • Krapkowickie Sieci Internetowe sp. z o.o.
  • Krzysztof Trzop prowadzący działalność pod firmą KTM Telekom Krzysztof Trzop
  • Robert Gulbinowicz prowadzący działalność pod firmą Lasnet Usługi Komputerowe Robert Gulbinowicz
  • LEON sp. z o.o.
  • Tomasz Gruca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Logika Tomasz Gruca
  • LOVO S.A.
  • Krzysztof Lutczyn prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Lupro Krzysztof Lutczyn
  • Marcin Wójcik prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Markomp Marcin Wójcik
  • Mateusz Skucik prowadzący działalność pod firmą Intermatik Mateusz Skucik
  • Media-Com Sp. z o.o.
  • Miconet sp. z o.o.
  • Michał Łaszczyk prowadzący działalność pod firmą Microlink Michał Łaszczyk
  • Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • Multimedia Polska Biznes S.A.
  • NASK S.A.
  • Netcentrica sp. z o.o.
  • Przemysław Żelazny prowadzący działalność pod firmą Netcity Przemysław Żelazny
  • Michał Pielorz prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c.
  • Krzysztof Rogacki prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c
  • Jerzy Borodziuk prowadzący działalność pod firmą Netico s.c. Michał Pielorz, Krzysztof Rogacki, Jerzy Borodziuk, wspólnik Netico s.c.
  • Maciej Żukowski prowadzący działalność pod nazwą Netkom Usługi Informatyczne Maciej Żukowski
  • Netpartner Polska sp. z o.o.
  • Nette sp. z o.o.
  • Niezależny Operator Międzystrefowy sp. z o.o.
  • Nordisk Polska sp. z o.o.
  • Nowatel sp. z o.o.
  • ONEFONE S.A.
  • Oxylion S.A.
  • P.k. Tele sp. j. Jacek Paprota, Dariusz Kulikowski
  • P4 sp. z o.o.
  • Jarosław Dziubek prowadzący działalność pod firmą Perfect-Net Jarosław Dziubek
  • Paweł Kurpiewski prowadzący działalność pod firmą Plj Telecom Paweł Kurpiewski, Anna Stec, wspólnik Plj Telecom
  • Anna Stec prowadząca działalność pod firmą PLJ Telecom Paweł Kurpiewski, Anna Stec, wspólnik PLJ Telecom
  • Władysław Polok prowadzący działalność pod firmą Polok Welding Władysław Polok
  • Polska Grupa Górnicza S.A.
  • Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady w Poznaniu
  • Dariusz Wesołowski prowadzący działalność pod firmą Promedia s.c. Krzysztof Nowicki Dariusz Wesołowski , wspólnik Promedia s.c.
  • Krzysztof Nowicki prowadzący działalność pod firmą Promedia s.c. Krzysztof Nowicki Dariusz Wesołowski, wspólnik Promedia s.c.
  • Adrian Ludyga prowadzący działalność pod firmą Protonet Adrian Ludyga
  • Proxnet Grzegorz Miaz, Paweł Tarnowski, Tomasz Tarnowski, Krzysztof Wróbel, Jacek Dudek sp.j.
  • Przedsiębiorstwo Elektroniczno-Mechaniczne ELPOS sp. z o.o.
  • Andrzej de Junosza Załuski prowadzący działalność pod firmą Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski
  • Regionalna Telewizja Kablowa sp.j. L. Iwański i Wspólnicy
  • Rybnet sp. z o.o. sp. k.
  • Sat-Film sp. z o. o. i Wspólnicy sp. k.
  • SAV sp. z o.o.
  • Sferanet S.A.
  • Sileman sp. z o.o.
  • Skynet Sp. z o.o.
  • Skyware sp. z o.o.
  • Soft Pro 2 sp. z o. o.
  • Solisnet sp. z o.o.
  • Spikon sp. z o.o.
  • Norbert Nowicki prowadzący działalność pod firmą Spi-Net Norbert Nowicki
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Trzciance
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu
  • Spółdzielnia Telekomunikacyjna
  • SpTelek sp. z o.o.
  • Szymon Sowa prowadzący działalność pod firmą Stajlnet Szymon Sowa
  • Stanisław Zakrzewski prowadzący działalność pod firmą Elart Stanisław Zakrzewski
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego E-Południe
  • Tomasz Piekarski prowadzący działalność pod firmą Strong - PC Tomasz Piekarski
  • Janusz Gomółka prowadzący działalność pod firmą Strzyżowski.Net Janusz Gomółka
  • Suder sp. z o.o.
  • Supermedia sp. z o.o.
  • Wojciech Wielogórski prowadzący działalność pod firmą Symetra Wojciech Wielogórski
  • Syntell S.A.
  • Syrion sp. z o.o.
  • Systel systemy teleinformatyczne m. Linscheid sp. j.
  • Tadeusz Kowalczyk prowadzący działalność pod firmą TKSoftware Tadeusz Kowalczyk
  • Łukasz Chajkaluk prowadzący działalność pod firmą Tau Internet Łukasz Chajkaluk
  • Tb Telecom sp. z o.o.
  • Urszula Bizoń-Biduś prowadząca działalność pod firmą Urszula Bizoń-Biduś Telbit24 s.c. Urszula Bizoń-Biduś, Roman Biduś – wspólnik Telbit24 s.c.
  • Roman Biduś prowadząca działalność pod firmą Roman Biduś Telbit24 s.c.Urszula Bizoń-Biduś, Roman Biduś – wspólnik Telbit24 s.c.
  • Telekom System sp. z o.o.
  • Telekomunikacja Podlasie sp. z o.o.
  • Telekomunikacja Stacjonarna sp. z o. o.
  • Teleport sp. z o.o.
  • Telestrada S.A.
  • Televoice Polska sp. z o.o.
  • Telewizja Kablowa Dipol sp. z o.o.
  • TelKonekt sp. z o. o.
  • Tellion sp. z o. o.
  • Paweł Kowalski prowadzący działalność pod firmą Telsat Systemy Teleinformatyczne Paweł Kowalski, Krystyna Jędrzejczyk s.c, wspólnik Telsat Systemy Teleinformatyczne s.c.
  • Krystyna Jędrzejczyk prowadząca działalność pod firmą Telsat Systemy Teleinformatyczne Paweł Kowalski, Krystyna Jędrzejczyk s.c, wspólnik Telsat Systemy Teleinformatyczne s.c.
  • Teltraffic sp. z o. o.
  • Toya sp. z o.o.
  • Marek Maniera prowadzący działalność pod firmą Usługi Komputerowe Intermark Marek Maniera
  • VIKOM sp. z o.o.
  • Voice Works sp. z o. o.
  • Volta Communications sp. z o. o.
  • WEKTOR sp. z o. o.
  • Wojciech Wrodarczyk prowadzący działalność pod firmą MICROCHIP s.c. Wojciech Wrodarczyk, Adam Kossowski, wspólnik MICROCHIP s.c.
  • Adam Kossowski prowadzący działalność pod firmą MICROCHIP s.c. Wojciech Wrodarczyk, Adam Kossowski, wspólnik MICROCHIP s.c.
  • Zbigniew Macura prowadzący działalność pod firmą PHU Skranetcan Zbigniew Macura
  • Agencja Rozwoju Regionalnego ARREKS S.A.
  • DATACOM S.A.
  • Exatel S.A.
  • Multimedia Polska S.A.
  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
  • Netia S.A.
  • Petrotel sp. z o. o.
  • PL-NET sp. z o. o.
  • Polkomtel sp. z o. o.
  • Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne „Telgam” S.A.
  • Sferia S.A.
  • Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST
  • Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące
  • Telbeskid sp. z o.o.
  • Telefonia Dialog sp. z o. o.
  • „Telefony Podlaskie” S.A.
  • Telekomunikacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej S.A.
  • „TK Telekom” sp. z o. o.
  • UPC Polska sp. z o. o.
  • Vectra S.A.
  • Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A
  • Orange Polska S.A.
  • T-Mobile Polska S.A.

Konsultacje potrwają 30 dni.

Projekty decyzji wraz z uzasadnieniem publikujemy poniżej w załączonym pliku.

Zainteresowanych wyrażeniem uwag oraz opinii do projektów prosimy o składanie stanowisk na piśmie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej na adres ul. Giełdowa 7/9, 01-211 Warszawa – z dopiskiem: „Stanowisko konsultacyjne dotyczące projektu decyzji w sprawie hurtowego rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznej sieci telefonicznej w stałej lokalizacji (nazwa odpowiedniego operatora)”.


Przekazując stanowisko w ramach konsultacji prosimy o przesyłanie pism w postaci dostępnego dokumentu PDF. W przypadku złożenia stanowiska w postaci papierowej prosimy o jego uzupełnienie w postaci dostępnego dokumentu PDF lub WORD. Ułatwi to osobom z niepełnosprawnością wzroku odczytanie pisma przez programy asystujące. Z zasadami tworzenia dostępnych dokumentów mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie.

Wyniki konsultacji zostaną ogłoszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie UKE oraz na stronie internetowej BIP UKE.

Jednocześnie informujemy, że Urząd Komunikacji Elektronicznej będzie weryfikował kolejne podmioty mogące działać na rynkach świadczenia usługi zakańczania połączeń w publicznych sieciach telefonicznych w stałej lokalizacji. W zależności od pozyskanych informacji, będą podejmowane działania regulacyjne również wobec tych podmiotów.

Pliki do pobrania

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Autor: Hubert Lenarczyk
Publikujący: Hubert Lenarczyk
Publikacja informacji: 19.12.18 10:05
Aktualizacja informacji: 19.12.18 11:55