Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Decyzja Prezesa UKE w sprawie INEA S.A. i PSM „Winogrady”

12297.jpg
Prezes UKE w dniu 27 czerwca 2014 r. wydał decyzję administracyjną z wniosku  INEA S.A., zmieniającą dwie umowy dotyczące dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Winogrady” w Poznaniu. Na podstawie tej decyzji został przedłużony termin obowiązywania umów do 30 czerwca 2016 roku.  Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

 

Na podstawie decyzji Prezesa UKE, INEA S.A. ma możliwość dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej Spółdzielni, a tym samym kontynuowania świadczenia usług swoim dotychczasowym abonentom. Rozstrzygnięcie podjęte przez organ regulacyjny wpływa korzystnie nie tylko na interes abonentów INEA S.A., ale również abonentów Spółdzielni i wszystkich podmiotów, którym przysługuje tytuł prawny do lokali pozostających w zasobach mieszkaniowych Spółdzielni.

Mimo tego, że na podstawie decyzji Prezesa UKE, INEA S.A. ma prawo nadal korzystać z infrastruktury telekomunikacyjnej Spółdzielni, a tym samym świadczyć usługi telekomunikacyjne swoim dotychczasowym abonentom, PSM „Winogrady” w dniu dzisiejszym uniemożliwiła świadczenie usług  abonentom INEA S.A.

Zaistniała sytuacja spowodowała, że Prezes UKE jako organ, który stoi na straży przestrzegania praw abonentów, podjął decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej na Spółdzielnię za niewykonywanie przedmiotowej decyzji.


Metryka ze strony archiwalnej

Autor informacji: (Magdalena Gaj) / (2014-07-01)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2014-07-01 14:17)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2014-07-01 14:17)
Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elekronicznej
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Gaj
Osoba publikująca informację: Archiwum UKE
Data publikacji: 19.09.2025 12:20