Decyzja dla firmy Profnet
17 lutego 2016

Decyzja Prezesa UKE dla firmy Profnet Grzegorz Kuczmarski, w sprawie dostępu do nieruchomości w Rypinie.
11 lutego 2016 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DRI-ZWZ-6171-114/13 (51) w sprawie zapewnienia dostępu dla Grzegorza Kuczmarskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Grzegorz Kuczmarski Profnet w Rypinie do budynków położonych w Rypinie przy ul. Dłutka 4, 6 i 8, znajdujących się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej z siedzibą w Rypinie oraz do nieruchomości, na których Budynki zostały posadowione, w celu zapewnienia telekomunikacji.
Decyzja określa warunki, na podstawie których Profnet jest uprawniony do:
1) wykonania instalacji telekomunikacyjnej Budynków poprzez:
a) wykonanie okablowania wraz z osprzętem instalacyjnym i urządzeniami telekomunikacyjnymi począwszy od przełącznicy zlokalizowanej w punkcie połączenia z publiczną siecią telekomunikacyjną do lokali osób posiadających tytuł prawny do lokali w Budynkach,
b) wykonanie kanalizacji telekomunikacyjnej Budynków, w której umieszczone zostaną kable, o którym mowa w pkt 1,
c) wykonanie instalacji telekomunikacyjnych w lokalach Abonentów,
2) wykonania przyłączy telekomunikacyjnych do Budynków, w szczególności poprzez doprowadzenie do Budynków światłowodowych linii kablowych,
3) podłączenia urządzeń instalacji telekomunikacyjnych Budynków oraz przyłączy telekomunikacyjnych doprowadzonych do Budynków, o których mowa w pkt 1 i 2, do istniejących w Budynkach instalacji elektrycznych, w celu zasilenia Infrastruktury,
4) utrzymywania, eksploatacji, konserwacji, remontu i usuwania awarii Infrastruktury,
w zakresie niezbędnym do świadczenia usług telekomunikacyjnych,
5) korzystania z energii elektrycznej w związku z wykonywaniem uprawnień, o których mowa w pkt 1-4,
6) wstępu lub wjazdu na teren Nieruchomości, w celu związanym z wykonaniem Decyzji.
W dniach 16 grudnia 2015 r. – 15 stycznia 2016 r. Prezes UKE przeprowadził
postępowanie konsultacyjneodnośnie do projektu Decyzji. W ramach przedmiotowego postępowania konsultacyjnego stanowisko przedstawił Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pismem z dnia 5 stycznia 2016 r.
W ocenie Prezesa UKE przyznanie mocą decyzji Profnet dostępu do Budynków oraz do Nieruchomości będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, gdyż przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi świadczącymi usługi w Budynkach. Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Profnet będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.
Metryka ze strony archiwalnej
Autor informacji: | (Magdalena Gaj) / (2016-02-17) |
Udostępnienie informacji: | (Monika Lewińska) / (2016-02-17 11:32) |
Ostatnia zmiana: | (Monika Lewińska) / (2016-02-17 11:32) |
Pliki do pobrania
Pobierz wszystkie załączniki
Podmiot udostępniający informację: | Urząd Komunikacji Elekronicznej |
Osoba odpowiedzialna: | Magdalena Gaj |
Osoba publikująca informację: | Archiwum UKE |
Data publikacji: | 19.09.2025 12:20 |