Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Konferencje dla właścicieli RSS

12839.jpg

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej rozpoczął cykl konferencji tematycznych poświęconych analizie możliwości  dostępu do  Internetu i budowania rynku. Współorganizatorem przedsięwzięcia są urzędy marszałkowskie.

 

Nowa inicjatywa Prezesa UKE ma na celu wspieranie działania właścicieli  Regionalnych Sieci Szerokopasmowych poprzez  udostępnienie im informacji  o infrastrukturze telekomunikacyjnej i usługach będących w posiadaniu Prezesa UKE oraz  zasadach dostępu do infrastruktury. W trakcie spotkań prezentowana jest analiza możliwości  dostępu do  Internetu i budowania rynku, na tle wskaźników makroekonomicznych dla danego województwa. Na mapach są pokazywane obszary nie tylko z ilością infrastruktury telekomunikacyjnej i liczbą zabudowań ale jakie grupy wiekowe ludności w nich zamieszkują wraz z strukturą wykształcenia. Dane pochodzą z zasobów UKE oraz innych źródeł min. z Urzędu Statystycznego i są przygotowywane na potrzeby warsztatów.  Każda konferencja kończy się dyskusją z udziałem przedstawicieli regionalnych samorządów i przedsiębiorców.


 

Konferencje odbywają się w tych województwach, w których zostały wybudowane Regionalne Sieci Szerokopasmowe. Przedstawiane informacje są przygotowane na potrzeby każdego z nich i  pokazują   potencjał popytowy dla przedsiębiorców oraz właścicieli infrastruktury telekomunikacyjnej w danym regionie. W spotkaniach bierze również udział operator danej sieci i prezentuje możliwości zarówno kolokacji jak i udostępniania infrastruktury transmisyjnej i pasywnej.



Cykl spotkań został zainspirowany ubiegłoroczną konferencją w Białowieży, podczas której informacje zaprezentowane dla województwa podlaskiego, spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem przedsiębiorców.


 

Konferencje odbyły się już w województwie podkarpackim (Rzeszów, 23 lutego br.) oraz w województwie świętokrzyskim (Kielce, 17 marca br.) Kolejna jest planowana w województwie lubelskim 6 kwietnia i województwie lubuskim 25 kwietnia. Zapraszamy do udziału!



Metryka ze strony archiwalnej

Autor informacji: (Marzena Śliz) / (2016-03-21)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2016-03-21 09:36)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2016-03-21 10:27)
Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elekronicznej
Osoba odpowiedzialna: Marzena Śliz
Osoba publikująca informację: Archiwum UKE
Data publikacji: 19.09.2025 13:33