Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Decyzja Prezesa UKE dla Protonet Sileman

2 lipca br. Prezes UKE wydał decyzję w sprawie DHRT.WPS.6080.1.2016 zastępującą umowę o dostępie do infrastruktury telekomunikacyjnej oraz sieci telekomunikacyjnej wybudowanej z wykorzystaniem środków publicznych.
Przedmiotem decyzji jest określenie proporcjonalnych i niedyskryminacyjnych warunków zapewnienia dostępu do sieci oraz infrastruktury w celu świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych. 

Decyzję wraz z uzasadnieniem i załącznikiem określającym sposób ustalania opłaty za usługę dostępu publikujemy poniżej w załączonym pliku.

Jest to pierwsza decyzja w tego typu sprawie. Zgodnie z art. 27 Megaustawy, na podmiotach, które wykorzystały środki publiczne do budowy, przebudowy lub remontu infrastruktury lub sieci telekomunikacyjnej lub nabyły prawa do takiej infrastruktury lub sieci, spoczywa obowiązek zapewniania dostępu do tej infrastruktury lub sieci. Dotyczy to nie tylko beneficjentów POPC, ale może też dotyczyć beneficjentów innych programów. Sieć, której dotyczy decyzja została zrealizowana w ramach działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

W ocenie Prezesa UKE wykonanie decyzji korzystnie wpłynie na zwiększenie efektywności wykorzystania istniejącej sieci telekomunikacyjnej, stan konkurencji i interesy abonentów. Pozwoli skorzystać z istniejącej sieci, by zaoferować abonentom w zasięgu tej sieci usługi konkurencyjne w stosunku do oferty właściciela sieci. Przeciwdziała to potencjalnym negatywnym skutkom monopolu beneficjenta na obszarze sieci wybudowanej przez niego z wykorzystaniem środków publicznych. 
 

Pliki do pobrania

Pobierz wszystkie załączniki

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Osoba publikująca informację: Klaudia Kieliszczyk
Data publikacji: 10.08.2018 12:30