Bezprzewodowy Internet dla Białegostoku
19 kwietnia 2013

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyraził zgodę na świadczenie przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą sieci bezprzewodowej.
Zgodnie z przepisami
ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzn. megaustawy, samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskania zgody Prezesa UKE.
W dniu 19 kwietnia 2013 r. Prezes UKE wydał decyzję wyrażającą zgodę na świadczenie przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą sieci bezprzewodowej, określającą zakres i warunki świadczenia przez Gminę Miasto Białystok usługi dostępu do Internetu w części dotyczącej 700 gospodarstw domowych wyłonionych w ramach projektu „Cyfrowy Białystok – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”.
Decyzją Prezesa UKE został ustalony zakres i warunki świadczenia tej usługi:
1) obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat będzie obejmował teren miasta Białystok;
2) funkcjonowanie sieci bezprzewodowej będzie zgodne z warunkami określonymi w
Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. Nr 138, poz. 972 z późn. zm.);
3) warunki świadczenia usługi będą zgodne z warunkami Projektu „Cyfrowy Białystok – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”, o numerze POIG.08.03.00-20-136/10, w ramach działania 8.3 – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013”, będącego przedmiotem Umowy o dofinansowanie nr POIG.08.03.00-20-136/10-00, z dnia 18 sierpnia 2011 r.
Jednocześnie w tej samej decyzji Prezes UKE umorzył postępowanie administracyjne w części dotyczącej wyrażenia zgody na świadczenie usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat w 100 gminnych jednostkach organizacyjnych podległych Gminie Miasto Białystok, określonych w załączniku do decyzji.
Poniżej publikujemy pełną treść decyzji z 19 kwietnia 2013 r. dla Gminy Miasto Białystok.
Metryka ze strony archiwalnej
Autor informacji: | (Lidia Kozłowska) / (2013-04-19) |
Udostępnienie informacji: | (Jacek Strzałkowski) / (2013-04-19 16:06) |
Ostatnia zmiana: | (Jacek Strzałkowski) / (2013-04-19 16:05) |
Pliki do pobrania
Pobierz wszystkie załączniki
Podmiot udostępniający informację: | Urząd Komunikacji Elekronicznej |
Osoba odpowiedzialna: | Lidia Kozłowska |
Osoba publikująca informację: | Archiwum UKE |
Data publikacji: | 19.09.2025 13:06 |