Cyfryzacja telewizji naziemnej tematem spotkania CCA i UKE

Polskie doświadczenia z procesu cyfryzacji telewizji naziemnej i roli Prezesa UKE w tym procesie były tematem spotkania z przedstawicielami mołdawskiej Audiowizualnej Rady Koordynacyjnej (CCA), które odbyło się 16 maja 2017 r.

Nasi eksperci omówili procesy związane z przejściem z nadawania analogowego na cyfrowe w telewizji naziemnej oraz dotyczące regulacji i procedur zarządzania częstotliwościami.

Zainteresowanie gości wzbudziła także prowadzona przez UKE kampania edukacyjna „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”, skierowana do najmłodszych użytkowników technologii cyfrowych. Mołdawscy delegaci byli pod wrażeniem skali kampanii (dotychczas przeszkoliliśmy ponad 17 tyś. uczniów w całej Polsce) i podejmowaniu przez UKE działań na rzecz ochrony dzieci w Internecie.

Wizyta w UKE była jednym z serii spotkań. z Ministerstwem Cyfryzacji, Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Telewizją Polską (TVP S.A), Polskim Radiem oraz operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej (EmiTel).  

Wizyta studyjna przedstawicieli mołdawskiego organu regulacyjnego w dziedzinie mediów audiowizualnych odbyła się w ramach instrumentu Komisji Europejskiej - TAIEX. 

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Autor: Maciej Pietrzykowski
Publikujący: Maciej Pietrzykowski
Publikacja informacji: 12.12.17 12:23
Aktualizacja informacji: 03.04.18 09:35